Starijim Zagrepčanima još uvijek je u sjećanju velika poplava 1964. kada je dobar dio grada, pa i samog centra ostao pod vodom. Nakon toga krenulo se u ozbiljnije radove na obrani od poplave, a da se slična situacija nije ponovila ovih dana, stanovnici metropole mogu biti zahvalni i oteretnom kanalu Sava-Odra