Britanski mediji već danima nagađaju da je britanski premijer Keir Starmer pred odlaskom nakon manje od dvije godine na vlasti. Navode da bi već tijekom dana mogao objaviti raspored svog povlačenja i otvoriti put mogućem nasljedniku Andyju Burnhamu, gradonačelniku Manchestera koji će danas ponovno preuzeti zastupničku dužnost u parlamentu. On se prije deset godina dvaput bezuspješno kandidirao za predsjednika stranke, a sad se spominje kao glavni izazivač za čelno mjesto vlade i Laburističke stranke