Kombinacija produženog vikenda i toplinskog vala danas je potpuno ispraznila središte Zagreba. Dok su se temperature u ranim popodnevnim satima penjale iznad 33 stupnja Celzijusa, na Trgu bana Jelačića i okolnim ulicama u užem centru grada mogle su se sresti tek rijetke skupine prolaznika.