Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević otvorio je obnovljene Schlosserove stube, čija je rekonstrukcija koštala 1,7 milijuna eura, a na redovnoj konferenciji za medije komentirao je i istraživanje o javnom prijevozu te najavio moguće mjere zbog toplinskog vala