ZAGREB Prijatelji životinja okupili su se u subotu na Trgu bana Jelačića. Traže kažnjavanje zlostavljača životinja, inspekciju za zaštitu životinja, provedbu Zakona o zaštiti životinja, odnosno sustav koji funkcionira i koji djeluje preventivno kako ne bi došlo do tragedija kojima se svjedočilo ovih dana. 'Želimo poslati jasnu i pozitivnu poruku o važnosti učinkovitijeg sustava zaštite životinja, uvođenja specijalizirane podrške na terenu i veće odgovornosti u kontroli zaštite životinja'. kažu iz Prijatelja životinja.