Zagreb je u subotu zahvatio toplinski val, a temperatura je tijekom poslijepodneva dosegnula gotovo 35 °C. Mnogi građani spas od vrućine potražili su u hladu parkova, uz fontane i osvježavajuća pića, dok su oni najuporniji ipak prošetali užarenim gradskim ulicama.