Više od 10.000 Mađara pridružilo se u subotu prvoj godišnjoj Povorci ponosa u Budimpešti od izbornog poraza desničarskog vođe Viktora Orbana u travnju, prkoseći rekordnoj vrućini u gradu kako bi koračali s ogromnim zastavama duginih boja i Europske unije. Prošlogodišnji povorka, koju je Orban pokušao zabraniti kao dio svoje šire politike usmjerene na prava LGBTQ+ osoba, pretvorila se u masovne protuvladine prosvjede koji su privukli desetke tisuća ljudi. Ove godine, nakon Orbanova poraza od stranke desnog centra Tisza, Petera Magyara, zabrana je ukinuta i povorka je dobila dozvolu za održavanje.