Na uporabu bez naknade i na neodređeno vrijeme država je Dubrovniku dala nekretninu Šipanska Luka, Dvor, za potrebe vatrogasaca, a ugovor su potpisali gradonačelnik Mato Franković te potpredsjednik Vlade i ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić.