Početak srpnja donosi dvije velike i korjenite promjene u hrvatskom zdravstvenom sustavu. Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) od 1. srpnja 2026. godine u potpunosti ukida korištenje dentalnog amalgama, popularnih "crnih plombi", na teret obveznog osiguranja, dok istovremeno stupaju na snagu nova, stroža pravila za pristup sustavu CEZIH.