Duje Bonacci tužio je državu jer skoro godinu dana nije imao nikakvog posla na svom radnom mjestu. I dalje tvrdi da ne zna zašto je postao 'persona non grata' koja ne dobiva zaduženja. No on i dalje radi u istom ministarstvu i kaže: 'I dalje nemam nekog posla, dobijem zadatak svakih nekoliko tjedana. Ali nije mi dosadno'