'Po Medvednici, kakti maček, vleče se čarni, čarni oblaček. Opet bu nam tuče opalo taček, zakaj je prek planke skočil čarni maček?' pitao se Miroslav Krleža u svojim 'Baladama Petrice Kerempuha', a i mi kad nas je 'čarni oblaček' prošli tjedan 'zacoprao' u naumu da prvi put posjetimo za svekoliko pučanstvo nedavno otvoren vidikovac Sljeme 360°, najvišu točku glavnog grada Hrvatske