Nakon inicijative Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga i stručnog mišljenja Hrvatskog društva za dijabetes i bolesti metabolizma HLZ-a, HZZO je ukinuo doplatu za lijek glukagon za nazalnu primjenu i uvrstio ga na osnovnu listu lijekova, što su udruge pozdravile.
HZZO je skinuo doplatu od 43 eura na lijek Baqsimi za dijabetes. Radi se o lijeku u obliku spreja zbog kojeg si dijabetičari ne moraju uštrcavati lijek putem igle onda kad im je najteže i kad padaju u hipoglikemijsku komu