Slovenija bi se lahko že pred poletjem zadolžila v ZDA, jeseni na Japonskem, v igri pa je tudi Kitajska, je v okviru regionalne zelene konference ReGreen dejal finančni minister Klemen Boštjančič. Pri tem se razmišlja tudi o trajnostnih obveznicah. Na dogodku je bilo slišati še, da Slovenija zamuja pri projektih obnovljivih virov energije.