Na Kobariškem je volk že drugič napadel trop ovac. Lastniki so našli osem trupel, 25 živali pa pogrešajo. Kmetje obupujejo, saj po uplenitvah ne morejo uveljaviti celotne škode. Od 15 ovčarjev, ki so skupaj pasli visoko v hribih, jih je ostalo le še šest.