Odkar je Hrvaška prevzela evro, nam je Slovencem, ki poleti tja množično deremo na dopuste, prihranjeno preračunavanje zneskov v našo valuto, naročanje večjih količin hrvaških kun v banki in opominjanje, da je treba pri dvigu gotovine na bankomatu izbrati različico "brez konverzije". A nekateri stroški ostajajo, banke lahko namreč komitentom slovenskih bank zaračunajo nadomestilo – tako svoji banki kot tudi banki, ki je lastnica bankomata.