Ruparjeve trditve, da je napad na novinarko izmišljen, v DNS-ju vidijo kot nadaljevanje manipulacij
Pavel Rupar je v odzivu na poročanje o agresivnem vedenju nekaterih protestnikov pred RTV-jem zapisal, da so si zaposleni incident "izmislili sami". V Društvu novinarjev opozarjajo, da gre za nadaljevanje "populistične manipulativne retorike".