Par-nepar je bila ureditev, ki je nekaj časa veljala v socializmu. Na nekatere dni so se lahko vozili samo tisti, katerih številka na tablici se je končala s parno številno, druge dni tisti, ki so imeli neparno. Znanec, obrtnik, si je pač kupil še en avto. Občutek imam, da se vračajo tisti časi. Par-nepar bi rešil tudi avtoceste pred gradnjo dodatnih pasov, manj bi bilo tudi zastojev v prometno vse bolj zadavljeni Ljubljani.