"Ni skrivnost, da imam pač to nesrečo, da večkrat zbolim, zato tudi v prostem času v glavi vrtim filme, kaj bi lahko naredil drugače," nam je v sproščenem pogovoru potarnal najboljši slovenski biatlonec in starosta reprezentance Jakov Fak. V zadnjih letih so mu prav pogoste bolezni preprečile boljše rezultate, a se zaveda, da je še sposoben poseči tudi po vrhu v svetovni konkurenci, in prav to mu daje zagon, da vztraja v tem lepem, a nadvse napornem športu.