S tekmo med Italijo in Romunijo se začenja 33. evropsko prvenstvo za odbojkarice. Prizorišče uvodne tekme bi bilo težko bolj spektakularno, reprezentanci se bosta pomerili pod milim nebom v areni v Veroni. Naslov prvakinj branijo Italijanke. Slovenke bodo na evropskem prvenstvu nastopile tretjič, uvodno srečanje jih čaka v petek proti Poljakinjam, osnovni cilj je napredovanje iz skupine v osmino finala.