Na češki nacionalni javni televiziji in radiu se je danes začela 24-urna opozorilna stavka zaposlenih zaradi načrtov vlade premierja Andreja Babiša o ukinitvi plačevanja prispevka ter prenosu financiranja javnih medijev neposredno na državni proračun. V več čeških mestih so v nedeljo potekali protesti proti vladnim načrtom.
Zaposleni na čeških javnih televiziji in radiu so se odločili za 24-urno opozorilno stavko, saj je vlada predlagala zakon, po katerem bi ukinili plačevanje prispevka za javne medije in ga nadomestili s proračunskimi sredstvi.