Građanska inicijativa "Gospić je naš dom" u subotu ujutro organizirala je prosvjedni hod pod nazivom "Hodaj za Liku", kojim želi upozoriti na problem ilegalno odloženog opasnog otpada te planiranu izgradnju tvornice litija u Smiljanskom polju. Uoči prosvjeda, oglasila se tvrka koja stoji iza pogona, smirujući situaciju