Sosed ima velika napihljiva igrala, balone, grad za otroke, kjer otroci zelo glasno kričijo in skačejo. Zraven ima restavracijo, ki je od nas oddaljena okoli sto metrov. Do nas prihaja vonj po hrani, in to vsak dan, sploh pa ob vikendih. Pritožbe so že vložene na občino, inšpektorat, a se že eno leto nič ne premakne. Ali imamo sosedi pravico do tega, da se umaknejo igrala – zaradi kršenja javnega reda v naselju ter zaradi vonjav in hrupa, ki ga povzročajo restavracija, avtomobili, avtokamping, motorji … Lastnik ima vse postavljeno na črno. Ker gre za črno gradnjo, plačuje kazni, vendar obrat še vedno dalje.