"Želimo zlato odličje, želimo doseči zadani rezultat, ki je pomemben za državo in zvezo in zato z igralkami dajemo vse od sebe. Mislim, da lahko damo še več," je po koncu rednega dela evropske lige, v katerem so slovenske odbojkarice zmagale na vseh tekmah brez izgubljenega niza, dejal selektor Alessandro Orefice. Ta je z varovankami dosegel prvi cilj, preboj v polfinale, a tu se ne želijo ustavljati. Že v nedeljo jih čaka naslednja ovira na poti do želenega končnega prvega mesta v tekmovanju. Za finale se bodo merile s Slovakinjami.