V Ljubljani, Orleansu in Gliwicah so se začeli drugi turnirji odbojkarske lige narodov. Slovenski odbojkarji so za uvod po hudem boju s 3:1 (23, -23, 20, 23) v Stožicah ugnali Kanado. Dogajanje v Ljubljani se je sicer začelo s ponovitvijo finala zadnjega svetovnega prvenstva med prvaki Italijani in podprvaki Bolgari. Slednji so slavili s 3:2 v nizih. Zatem so bili Ukrajinci presenetljivo s 3:1 boljši od Brazilcev.