Pred nami je še en vroč dan s temperaturami okoli 35 stopinj Celzija na Goriškem in v Vipavski dolini, drugod po državi pa bodo termometri kazali kakšno stopinjo manj. Agencija za okolje (Arso) je zaradi velike toplotne obremenitve za jugozahodni del države izdala oranžno opozorilo, povsod drugje velja rumeno opozorilo. Vročina se bo v prihodnjih dneh še stopnjevala in kot pravijo na Arsu, bodo opozorilo po pričakovanju morali zaostrovati.