"Bila sta prva in druga v MXGP! To smo pred leti samo sanjali, da bi kdo prišel tako visoko, kaj šele dva," je nad dosežkom Tima Gajserja in Jana Pancarja na kvalifikacijah velike nagrade Italije navdušen Klemen Gerčar, svetovni prvak v MX3 iz leta 2013. Dirko v Montevarchiju si je ogledal v živo. "Res je fenomenalen, da se lahko kosa s tovarniškimi ekipami, saj nima primerljivih delov na motorju. Z močno voljo, veliko treninga, s trdim delom Jan res izstopa." In si zasluži tovarniško ekipo. Gajser pa potrebuje nekaj potrpežljivosti, pravi Gerčar. "Mogoče je to zanj ena dobra pripravljalna sezona."